czwartek, 09 sierpnia 2012

fot. Kuba Atys/Agencja Gazeta

I cóż rzec po tym, co widziała cała Polska? Jakich słów użyć do opisania tej smutnej masakry dokonanej na polskich siatkarzach? Rosjanie, choć skakali dwa piętra wyżej, chronili siatkę dwa razy grubszym murem, spektakularnej wirtuozerii nie pokazali. Nie byli ani nieomylni(24 niewymuszone błędy, przy 23 Polaków), ani skuteczni w obronie( 61.70% przyjęcia przy 63.64% Polaków)   Nie zamierzam więc powielać stwierdzenia  niektórych, jakoby sąsiedzi ze wschodu weszli na obroty dla naszych reprezentantów nieosiągalne.  Bardziej skłaniałbym się ku refleksji, że to nasi- przed Igrzyskami wyjątkowo niedoścignieni, w Londynie obstrukcyjnie szarawi, rywalom zwycięstwo wyłożyli wręcz na tacy.

 

Na Olimpiadzie Polacy zwycięsko zakończyli tylko połowę z sześciu rozegranych spotkań. To wynik gorszy od tego sprzed czterech lat w Pekinie.  Po obiecującym rozbiciu  Włochów, gładkim 3:0 z Argentyną, Kurek, Bartman i spółka niepokojąco parli w stronę rażącej przeciętności.  A poprzeczkę nie do przejścia  wyznaczali im trawiona wewnętrznymi konfliktami Bułgaria i drugoligowa w siatkarskim świecie,  anonimowa Australia.  To w starciach z tymi rywalami ujawniły się mankamenty nienaruszonej wcześniej Biało-czerwonej machiny. Przestał funkcjonować atak, całkowicie odpadł blok, brakowało werwy. Bój z Rosją tylko dookreślił zanik lidera w osobie Bartka Kurka( z Rosją 3 zepsute zagrywki, 8 punktów na 21 ataków, skuteczność 23.81%). Mitem stał się także atut równej dwunastoosobowej kadry. W dzisiejszym ćwierćfinale, choć od początku nie szło, zmienników nie było.

 Próżno doszukiwać się jednej znaczącej przyczyny blamażu. Nie wiem nawet, czy jest sens. Z wypowiedzi głównych aktorów londyńskiego widowiska wnioskować można, że gra „nie siedziała” już na początku drogi - po wygranej z Włochami. Z kolei  członkowie sztabu szkoleniowego nieśmiało apelowali  po meczu z Bułgarią, że zawodnicy czują się przemęczeni.

Niestety, o tych sygnałach dowiadujemy się już po śliwkach, a to zaczyna przypominać niepokojącą polską przypadłość do ścinania głów. Oby zbyt łatwo nie zburzono niedokończonego dzieła, które było i jest wyjątkowe, a którego pęd do hegemonii widać dziś jak nigdy wcześniej . Nawet jeśli na jego zwieńczenie mielibyśmy czekać kolejne cztery lata.

wtorek, 07 sierpnia 2012

fot. citywallpaper.org

Wczoraj mieliśmy kolejny udany dzień na Olimpiadzie. Do worka z medalami dorzuciliśmy dwa brązowe krążki, które dają łączną ich sumę sześciu. Dziś jest nowy dzień, a z nim i nowe szanse na medale.

O 14.00 swój start w żeglarskiej klasie RS-X  rozpocznie Przemysław Miarczyński. Polak w tej chwili jest na czwartej pozycji i o medal- najpewniej brązowy- powalczy z Niemcem Toni Wilhelmem. Godzinę później na torze w Weymouth zamelduje się Zofia Klepacka- Noceti, której celem również winien być medal z brązowego kruszcu. Polka musi wyrzucić z głowy fatalny błąd z ósmego wyścigu, gdzie z braku koncentracji zarobiła niepotrzebne 21 pkt. Gdyby nie tamten start, najprawdopodobniej  mogłaby teraz marzyć o złocie. Niestety pozostaje jej walka o trzeci stopień podium.

O 20.45 skierujemy uwagę na stadion lekkoatletyczny, a tam  finał rzutu dyskiem.  Na starcie pojawi się oczywiście nasz wicemistrz olimpijski z Pekinu- Piotr Małachowski. Polak zakończył rundę eliminacyjną z wynikiem 64.65, co dało mu 6 pozycję. Chwilę później półfinał 800m z udziałem naszych medalistów Mistrzostw Europy Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego. Cel Polaków? Pewnie sukcesem byłby dla obu panów finał, ale patriotycznie rozbudzony optymizm nakazuje mi wróżyć któremuś z naszych atletów medal. 

15.26 To już jest gradobicie medalowe!!! Zofia Klepacka-Noceti wydrapała Fince trzecie miejsce na mecie i wyrwała brąz Ukraince. Kapitalny dzień dla polskiego żeglarstwa.

15.22 Polka jest blisko mety. Jest już na mecie! Trwa konsternacja, podliczanie punktów, ale najprawdopodobniej Polka będzie miała brązowy medal! Złoto dla Hiszpanki, srebro dla Finki i brązowy medal dla Zofii Klepackiej- Noceti! Mamy ósmy medal!

15.19 Kapitalnie na 5 znaku kursowym Zofia Klepacka! Polka odzyskuje 3 miejsce!!!! Medal powraca do sfery naszych oczekiwań. Ależ kapitalny kurs.

15.17 Zosia szuka wiatru. Zmienia strony, walczy o ten wymarzony medal. Może jednak się uda?

15.15 Polka spada na 6 miejsce. Tylko cud może uratować medal dla Zofii Klepackiej- Noceti.

15.13 Ucieka medal Polce!!! Finka wyprzedziła Zofię i odebrała jej czwarte miejsce. Polka traci około 100m. Medal ucieka, staje się wręcz nierealny.

15.10 Finka wyprzedziła Polkę. Klepacka spadła na 6 miejsce. Miejmy nadzieję, że na 3 znaku kursowym Polka będzie przed rywalkami.

15.08 Niestety Finka i Włoszka tuż za Polką. To nie jest dobry znak w kontekście walki o medale.

15.05 Zofia na 4 miejscu. Finka i Włoszka za Polką. TO na ten czas daje Polce brązowy medal!

15.04 Zawodniczki zbliżają się do pierwszego znaku kursowego. Prowadzi Ukrainka. Czekamy na Polkę!

15.00 Bardzo dobry start Zofii Klepackiej. Polka zdaje się być przed pierwszym znakiem kursowym na 2 miejscu. 

14.58 Startuje Zosia Klepacka-Noceti. Transmisja w TVP2. Liczymy na medal. Oby tylko Zofia nie popełniła jakiegoś błędu.

14.21  Niemiec musi być trzy miejsca za Polakiem. Na razie Holender na mecie- złoty medal dla niego. Nick Dembsey ze srebrem. Czekamy na Miarczyńskiego. Jest i on. Gdzie jest Niemiec?

14.19 Przemek Miarczyński przed ostatnim kursem na wiatr jest 4. W takim wypadku Polak będzie miał brązowy medal! Marczyński musi to wytrzymać. Niemiec, z którym Polak walczy o brąz jest minutę za Polakiem. Tu nie powinno się nic wydarzyć. 

14.24 Grek, Brazylijczyk, Szwajcar, dopływają przed Niemcem. Miarczyński ma brązowy medal! Siódmy medal Polaków!!!!

14.37 1/2 Żeglarskiego planu wykonana. Przemysław Miarczyński wyszarpał Niemcowi Wilhelmowi brązowy medal. Teraz czas na Zofię Klepacką. Teoretycznie jest szansa nawet na złoto. Rozsądek podpowiada, że brąz byłby kapitalnym zwieńczeniem zmagań w Weymouth. 

sobota, 04 sierpnia 2012

 

Czas na kolejną relację live z Igrzysk Olimpijskich. Dzisiaj kolejne szanse medalowe- Sylwia Bogacka, Agnieszka Nagay w karabinku pneumatycznym, Monika Pyrek, Anna Rogowska w skoku o tyczce. Eliminacje w biegu na 400 m rozpocznie Marcin Marciniszyn. O 12.30 nasi siatkarze zagrają z gospodarzami- Wielką Brytanią. 7 i 8 wyścig w klasie RS-X ropzpocznie dziś nasza nadzieja medalowa Zofia Klepacka oraz w tej samej klasie Przemysław Miarczyński. W kategorii do 94 kg w podnoszeniu ciężarów wystartuje Tomasz Zieliński- szczęśliwa dla naskonkurencja i szczęśliwe nazwisko Polaka. 

 

20.37 Mateusz Sawrymowicz zaczyna walkę na 1500 m!!! Trzymamy kciuki. 

19.17 O tym jak bardzo wyczerpującym sportem jest chód można się przekonać po wysiłku Mistrza Olimpijskiego z Pekinu Valerija Borchina, ktory padł niemal nieprzytomny na asfalt. W tym wypadku pewnie po złoto zmierza Chińczyk Ding Chen. Drugie miejsce dla Erica Barrondo z Gwatemali, brąz dla kolejnego Chińczyka Wand.

17.06 W hali koszykarskiej bardzo wyrównany mecz Litwy ze Stanami Zjednoczonymi. Wszyscy którzy spodziewali się dream teamu na miarę Barcelony '92 czy Atlanty '96 mogą czuć się zaskoczeni. W tej chwili 84:87 dla Amerykanów.

14.29 Zofia Klepacka ukończyła wyścig na piątym miejscu ze stratą 1.29 min do zwyciężczyni. Wygrała Izraelka Korsiz przed Finką Petają. W klasyfikacji generalnej jest na miejscu 3. Pozostały dwa niedzielne wyścigi.

14.18 Ambicje Zofii Klepackiej to złoty medal. Nie możemy o tym zapominać. Na razie jednak Zofia ma bardzo dużą stratę do liderującej Izraelki. Nasza zawodniczka jest zresztą jedną z faworytek, a przecież miała tego sportu nigdy nie uprawiać. Namówił ją brat, kiedy jego partnerka nie mogła 

14.14 Na znaku kursowym nr 4 Zofia Klepacka jest szósta. Musi przyspieszyć. Nie może pozwolić sobie na straty czasowe.

14.11 Zofia Klepacka jest czwarta. Musi uważać, by pod koniec zmagań nie stracić szans na medal. Nie można powtórzyć słabszych startów Kusznierewicza i Życkiego

14.07 Ajj niewiele brakowało. Świetne strzelanie Sylwii Bogackiej, ale zabrakło lepszego wyniku z eliminacji. 4 miejsce 681.9 pkt i tylko 1.1 straty do brązowej Czeszki Sykorovej. Wygrała znakomita Jamie Lynn Grey przed Ivaną Maksimovic

14.07 Sylwia walczy o brąz. Zobaczmy jak wyjdzie jej ostatnie strzelanie!

14.03 Finał dwóch Polek to już świetne miejsce, ale Sylwia Bogacka musi strzelać celniej! Jest szansa na brąz

13.56 Sylwia Bogacka traci tylko 1.6 punktu do trzeciego miejsca!!! Powalczy o medal?

13.50 Bogacka wyprzedziła Nagay, niestety słabo strzeliła Agnieszka Nagay, która spada z 5 na 7 miejsce. Polki daleko od medalu.

13.45 Polki zaczynają strzelać w karabinku pneumatycznym na 50 m. Do dzieła.

13.41 W eliminacjach biegu na 100 m Dariusz Kuć w swoim biegu zajął 4 miejsce. Do dalszej fazy awansuje 3 najlepszych, oraz dwóch lucky looserów. Polak z wynikiem 10.24 jest na razie najlepszym z przegranych, ale jeszcze 4 biegi eliminacyjne. 

13.36 Siatkarze prowadzą w 3 secie 7:6. Mecz z Brytyjczykami nie jest spacerkiem.

13.34 Damian Zieliński ma jednak jeszcze szanse. W repesażach Polak powalczy o 1/8 repesaży z Japończykiem Sellchiro Nakagawą. Ten start od godziny 17.00

13.21 Prezentuję rozkład dnia nr 2. Miejmy uwagę na start kobiet w karabinku pneumatycznym:

13.11 A za pół godziny nasze zawodniczki Agnieszka Nagay i Sylwia Bogacka rozpoczną finał karabinka pneumatycznego 50m. W eliminacjach Nagay zajęła 5 a Bogacka rzutem na taśmę 8 pozycję. Jest zatem aż 25% matematycznych szans na medal. 

13.08 Eliminacje biegu na 3000 m z przeszkodami: Polka Katarzyna Kowalska na 11 miejscu, bez szans na awans.

13.04 Damian Zieliński szybko zakończył swoją przygodę w sprincie kolarstwa torowego. Polak odpadł w 1/16 finału z Rosjaninem Dmitrevem.

13.00 Nasi siatkarze planowo wygrali pierwszego seta z Brytyjczykami. Z kolei na stadionie Monika Pyrek pokonała 4.40 i prowadzi w eliminacjach. Anna Rogowska jeszcze nie skakała.

12.56 Marciniszyn w swoim biegu eliminacyjnym wypadł bardzo słabo. Zajął przedostatnie miejsce. Zdołał tylko wyprzedzić zawodnika z Beninu, który nie ukończył rywalizacji.

12.46 Kilka luźniejszych zachowań i Polacy stracili 3 punkty z rzędu. Trzeba do końca zachować koncentrację.

12.42 Pewne prowadzenie Polaków 15:7. 

12.00 Co za emocje na finiszu triathlonu! Szwajcarka Spirig i Szwedka Norden po długim i mocnym sprincie wparowały równocześnie na metę. Dwa złote medale, czy foto finisz?

11.54 Co za bieg eliminacyjny Jonatana Borlee! Belg z czasem 43.44 pobił rekord kraju i pewnie awansował do półfinału. Marciniszyn pobiegnie w w ostatnim biegu.

11.37 Pistorious gładko przechodzi do półfinału. Po dobrej drugiej części dystansu dobiegł do mety jako drugi. 

11.34 A na stadionie do biegu 400 m przygotowuje się Oscar Pistorious. Zawodnika z RPA nie trzeba przedstawiać. Ciekawe jak mu pójdzie.

11.28 Rozpoczęły się eliminacje w skoku o tyczce. Minimum które trzeba osiągnąć by awansować do finału to 4.65. Dużo. Polki rozmieszczone są w dwóch grupach. Pierwsza z nich pojawi się Monika Pyrek.

11.25 Cały czas tak dumam sobie na temat klasyfikacji medalowej. Złota są najważniejsze, to tylko pod nie ustawiana jest klasyfikacja medalowa. Reszta medali to dodatki. Dodatki na tyle nieprzekonujące, że nawet 10 sreber nie równa się jednemu złotu. Zmieniłbym trochę tę klasyfikację

11.18 Patrzę sobie w klasyfikację medalową. Rosjanie mają 22 medale, ale tylko 3 złote. Przed naszymi wschodnimi sąsiadami są chociażby Kazachowie, którzy mają tylko 4 medale, ale wszystkie złote. Gdybyśmy tak dzisiaj wywalczyli 2 złote krążki, a Rosjanie nie powiększyliby swojego dorobku, na półmetku Igrzysk bylibyśmy przed tym globalnym rywalem. To byłaby sensacja

11.12 Damian Zieliński jest 6. Czas 10.323. Prowadzi Hersony Canelon z Kolumbii

10.58 Za chwilę swój udział w eliminacjach rozpocznie nasz kolarz torowy Damian Zieliński. Dzisiaj zresztą występy dwóch panów o nazwisku Zieliński. Ogólnie na Olimpiadzie mamy ich trzech. Nie muszę przypominać, jak zakończył się występ pierwszego ze startujących- Adriana Zielińskiego...

10.43 Oto dzisiejszy rozkład dnia nr 1. Relację rozpoczynamy informacją z Royal Artillery Baracks, gdzie Polki Sylwia Bogacka i Agnieszka Nagay rozpoczęły kwalifikacje karabinka pneumatycznego 50 m. Rekord olimpijski ma w tej konkurencji nasza znakomita olimpijka Renata Mauer-Różańska. W tym momencie Agnieszka Nagay jest 10 a Sylwia Bogacka 21.

piątek, 03 sierpnia 2012

fot. galeria.londyn.webd.pl

No to tradycyjnie rozpoczynam relację live. Dzisiaj najważniejszym wydarzeniem dnia będzie walka o Olimpijskie złoto w pchnięciu kulą z udziałem Tomasza Majewskiego. Liczymy także na awans do ćwierćfinału naszej pary siatkarzy plażowych Fijałek/Prudel. 

23.25 Nie napiszę teraz nic. Muszę ochłonąć, popatrzeć na ten sukces. Mam kilka fotek z  cyklu "1000 słów o...", ale to na deser. Teraz idę się cieszyć z 3 polskich medali. Wypiję piwo i będę dumny z tego, że miałem rację("Na bezrybiu też ryba. Kibicu- nie zapominaj")

22.41 Tomasz Majewski nie owijał w bawełnę. Jestem mocny- mówił zdecydowanie. Był i jest mocny. Wygrał i jest podwójnym Mistrzem Olimpijskim. A przecież nie było zawsze tak różowo. Nie szło Tomkowi tak, jakby sam tego sobie życzył. Chciał miotać te 22 m i wierzył, że je uzyska. Nie musiał. Wystarczyło 21.89. Cóż za wieczór polskiego sportu, cóż za dzień. 3 medale- 2 złota i jeden brąz. A pomyśleć, że na półmetku dystansu blisko brązu był także Konrad Czerniak. Ale czego chcieć więcej. Jest kapitalnie.

22.37 Jest drugie złoto!!!! W godzinę!

22.36 Cantwell nie zabierze Tomkowi medalu. Jeszcze chwila!!!

22.32 A Tomek Majewski wciąż na prowadzeniu. Wielkimi krokami zbliża się złoto olimpijskie, ale poczekajmy. W Berlinie Tomek złoto stracił w ostatnim pchnięciu.  

 

Adrian Zieliński z dumą odśpiewał Mazurka Dąbrowskiego

 

Adrianie- przecież to prawdziwy medal! Zdobyłeś go, zasłużyłeś na niego

Ale piękna chwila. Polak na szczycie

22.15 Cantwell nie pcha daleko. Coraz więcej szans na kolejne złoto! Cóż za dzień.

 

czyż ta klasyfikacja nie wygląda pięknie? ZŁOTO!!!!

22.07 A Andy Murray będzie noszony dziś na rękach kibiców brytyjskich. Pokonał światową jedynkę, wielkiego Novaka Djokovicia. Czy da radę Rogerowi Federerowi, który ostatnio gładko wygrywał ze Szkotem?

21.52 Nie mamy wątpliwości, że teraz Polak- Adrian Zieliński przejdzie do historii polskiego sportu. Ten sukces otwiera mu szansę do wielkich sukcesów, do doszusowania do tych najlepszych- Jerzego Kuleja, Roberta Korzeniowskiego, czy Renaty Mauer. Wielkie zwycięstwo

21.46 Mamy Mistrza Olimpijskiego!!!! Adrian Zieliński!!!

21.43 Irańczyk nie dał rady! Jest za Adrianem i ma jeszcze jedną próbę! Jeśli nie podniesie, to Adrian będzie Mistrzem Olimpijskim!

21.42 Mamy już na pewno srebro! 

21.40 Adrian podniósł 211 kg i prowadzi! Jest szansa na złoto, ależ kapitalnie. A na stadionie Majewski 21.19, lepiej od Cantwella.

21.31 Adrian ma już medal!!! Zobaczymy tylko jakiego koloru. To nasz trzeci medal!

21.27 Ivan Markov nie podnosi 209 kg i wciąż jest poza Adrianem!

21.23 Adrian Zieliński podnosi w drugiej próbie 206 kg i obejmuje prowadzenie.

21.19 Chińczyk pali wszystkie trzy próby. Adrian Zieliński nie wiadomo dlaczego nie zaliczył 206 kg? Jest bardzo nerwowo!

21.13 Chińczyk pali próbę 205 kg. Otwiera się szansa przed Polakiem. Oby tylko był tak skuteczny w wyciskaniu jak w rwaniu. 

20.43 Czerniak nie dał rady. Mocne 50 metrów, ale druga część dystansu znacznie słabsza i tylko 8 miejsce. 

20.40 A tymczasem na pływalni już jest Konrad Czerniak. Walczymy o medal! 

20.39 Adrian Zieliński ostro kozaczy! 174 w rwaniu! Pachnie mi medalem!

20.29 Rosjanin wyrwał 169 kg. Teraz nasz Adrian i 170 kg!!! Zrobił to jak Herkules. Jest mega mocny!

20.26 Rumun Sincraian spalił trzykrotnie 167 kg. Kolejny zawodnik się nie liczy!!!

20.23 Pachnie medalem dla Adriana Zielińskiego. Ale ile to już razy nam pachniało. Oby wyrwał te 170 na początku.

20.20 Sourad Moradi nie dał rady. Jeden kandydat do medali odpada z rywalizacji. To dobra informacja dla Polaka.

19.43 A teraz finał keiringu- to taka odnoga kolarstwa torowego, którą można porównać do sytuacji w Formule 1 podczas wyjazdu Safety Car. Zawodnicy jadą za motocyklem, który co okrążenie zwiększa prędkość. Są trzy takie okrążenia. Kolarze starają się zdobyć jak najlepszą pozycję przed startem- momentem w którym zjeżdża ów motocykl. Potem wygrywa- a jakże- najszybszy.

19.04 Przed nami trzy ważne finały z udziałem Polaków. Trzy szanse medalowe. Na początku o 20 podnoszenie ciężarów z udziałem Adriana Zielińskiego, potem 20.38 Konrad Czerniak w finale 100 m stylem motylkowym a na koniec Mistrzostwa Olimpijskiego w pchnięciu kulą będzie bronił Tomasz Majewski.

17.48 Piłka meczowa Rogera. Cóż za kapitalny mecz. Roger najłatwiejszą piłkę na wygranie psuje pod siatką. Potem znów prowadzi, piłka del Potro po siatce. Roger doszedł do piłki do której nie miał prawa dojść, a Argentyńczyk swoją piłkę wyrzucił w aut. KONIEC!!!! Roger ma szansę wygrać jedyną rzecz, której jeszcze w tenisie nie osiągnął- złoto olimpijskie. Panowie pokazali spektakl, który są w stanie dać tylko wielcy mistrzowie.

17.47 Federer przy swoim serwisie 15:30 Niesamowite!

17.35 Del Potro z Federerem spotykał się już miesiąc temu w Wimbledonie. Tam Szwajcar nie dał mu żadnych szans. Tu Argentyńczyk rozgrywa kapitalne spotkanie.

17.32 I ten wielki serwis Federera! Gdy tylko robi się gorąco Szwajcar odpala ten handicap i wygrywa swój gem. Kapitalne spotkanie.

17.27 Jan Gutenberg i Leonardo da Vinci już wyszli z trybun kortu Wimbledonu, ale wciąż są tam Roger Federer I Juan Martin Del Potro. Pasjonująca walka- 4 godziny, a to przecież tylko trzy sety! W ostatnim jest już 15:15- i to nie w punktach, a w gemach! Szok.

15.51 Dramat Pawła Fajdka. Oddał kapitalny rzut pod 80 metr, ale niestety wyszedł i spalił swoją trzecią próbę. W Igrzyskach już go nie zobaczymy

15.50 Tymczasem Kusznierewicz i Życki jeszcze walczą! W 10 wyścigu są na 2 miejscu!

15.12 Szymon Ziółkowski na razie jest na siódmym  miejscu. Do finału kwalifikuje się 12 zawodników, więc złoty medalista z Sydney i pięciokrotny Olimpijczyk powinien spokojnie do tego finału się dostać. Niestety na razie dwie próby w eliminacjach spalił Paweł Fajdek. Została mu jeszcze tylko jedna próba

14.50 Kusznierewicz i Życki dotarli na metę na 13 miejscu i spadli w klasyfikacji generalnej na 6 pozycję. Szanse na medal bardzo się oddaliły.

14.48 Łukasz Parszczyński zajął 8 miejsce w biegu na 3000 m z przeszkodami. Tym samym Polak nie zakwalifikuje się do finału. NA pocieszenie można napisać, że po bardzo mocnym ppoczątku i biegu w czołówce, pod koniec walczył bohatersko by dotrzeć do mety

14.04 Tymczasem bardzo zimny prysznic na nasze rozgrzane medalami dusze. Kusznierewicz i Życki bardzo, bardzo słabo! Polacy są na 15, ostatnim miejscu i mogą nie dostać się do finałowego, kluczowego wyścigu. 

13.53 Ceremonia wręczenia medali naszym wioślarkom była do tej pory najmilszą chwilą dla mnie na tych Igrzyskach. Polki tak niesamowicie wzruszone, tak niebotycznie szczęśliwe i tak impoonująco spokojne. Wykonały pracę, uradowały miliony Polaków i ze łzami w oczach oglądały wciąganie polskiej flagi na maszt. Widok Brytyjek wyrażał więcej niż tysiąc słów. Anna Watkins i Katherina Grainger na twarzach miały wypisane 4 lata przygotowań, wyrzeczeń i marzeń. Marzeń, które w tej jednej, obserwowanej przez setki milionów telewidzów chwili się spełniły. Niesamowite. Dopiero teraz uświadomiłem sobie, jak mało na tych Igrzyskach było polskiej radości. Traciłem gardło pierwszego dnia, kiedy Sylwia Bogacka sensacyjnie zdobywała srebro. Potem kończyliśmy szybko, albo pechowo. Teraz, dopiero po tygodniu znów oglądam ceremonię wręczenia medali. Jakie to piękne. 

13.32 A teraz swój 9 wyścig zaczynają Kusznierewicz i Życki. Polacy w klasyfikacji generalniej są na 4 miejscu. W ostatnim wyścigu nasi dopłynęli na 9 miejscu. By myśleć o medalu nie można teraz popełniać błędu.

13.18 Mamy drugi medal! Wreszcie! Michalska Fularczyk po kapitalnym finiszu i emocjonującej końcówce obroniły trzecie miejsce!!!

13.12 Polki są na trzecim miejscu. Fularczyk Michalska są o krok od medalu!!!!

13.07 Karolina Tymińska, która w pierwszej konkurencji siedmioboju- 110 m przez płotki zajęła dobre 6 miejsce, teraz jest 16 miejscu w skoku wzwyż w swojej grupie. Liczymy bardzo na Polkę, która rok temu wygrywała zawody siedmioboistek we Włoszech,  gościła także na podium w Czechach i we Francji

13.01 76.22 Szymona Ziółkowskiego i jak na razie drugi rezultat. Polak powinien pewnie awansowac do finału.

13.00 Udało się Mateuszowi Sawrymowiczowi awansować do finału 1500 m stylem dowolnym. Finał o 20.36

12.48 Niebawem w żeglarskiej klasie finn Piotr Kula rozpocznie 9 wyścig. Polak po ośmiu wyścigach jest 17.

12.44 Za 10 minut nasza sztafeta 4x100 m rozpocznie eliminacje w pływaniu. Nasi mają jeden z najsłabszych czasów kwalifikacji olimpijskiej, ale to jeszcze nic nie znaczy. Kawęcki, Korzeniowski, Szulich, Majchrzak. Kibicujemy!

12.37 Nasi nie dali rady. Przypłynęli ostatni. Nie oszukali wieku, choć każdy z nich tego chciał. Pięknie wywalczyli finał a w finale byli wyraźnie słabsi od rywali. I tłumaczenie komentatorów TVP, że tor pierwszy jest tym, który nie pozwolił nam na walkę o medal jest niedorzeczny. Po pierwsze to wynik półfinałowy dał nam taki tor, a po drugie wyraźnie nasi byli słabsi. Brawa dla Niemców

12.32 Czy damy radę? Jesteśmy na ostatnim miejscu. Trzeba popłynąć mocniej! Szpakowski twierdzi że słabną Estończycy.

12.30 Ruszyli nasi dominatorzy!!!! Na razie powoli, spokojnie. Czy dadzą radę? Wszyscy mistrzowie mają coś w zanadrzu, co może dać im sukces. Oby tak się dziś stało. Podobno tor Polaków jest bardzo niewygodny. Polacy dopiero na 5 miejscu

12.22 Na dobre rozgorzała walka w eliminacjach rzutu młotem i pchnięciu kulą. Nasz Szymon Ziółkowski na razie jest dwunasty. Co warte przypomnienia, Ziółkowski jest naszą medalową nadzieją ale też 5-krotnym Olipmijczykiem. Jego przygoda olimpijska zaczęła się w Atlancie. 4 lata później był już Mistrzem Olimpijskim. Dziś liczymy, że uda się wyszarpać medal. O złoto będzie niezwykle ciężko, ale medal jest w zasięgu ręki

12.15 Natalia przegrywa drugiego seta. Wszystko wskazuje na to, że zawodniczki z Singapuru wyrównają stan meczu.

12.13 Wcześniej Li Qian wygrała swój pojedynek, jest więc szansa na awans dalej.

12.08 Trwa mecz drużynowy w tenisie stołowym Polska- Singapur. Niestety przegraliśmy pierwszego seta, a w drugim Natalia Partyka przegrywa z rywalką 8:6. 

12.06 A na torze wioslarskim smutny start polskiej dwójki w finale B. Czwarte miejsce i występ chyba lekko poniżej oczekiwań.

11.52 Tomek Majewski już w pierwszym pchnięciu zapewnił sobie awans do finału. Polak uzyskał wynik 21.03. Czekamy jednak na pchnięcia w granicy 22 metrów.

11.43 Jest wygrana 21:17 i pewne, dość gładkie 2:0. W następnej rundzie zadanie nie lada trudne. Przeciwnikami Polaków będzie para Emanuel/Alison- Brazylijczycy, którzy przez wiele miesięcy liderowali rankingowi FIVB. Nie zapominajmy, że nasi są ekspertami w zwycięstwach z wyżej notowanymi rywalami. 4 dni temu pokonali Amerykanów Gibb/Rosenthal

11.40 Oczywiście wiedzieliśmy, że Szwajcarzy są w zasięgu Polaków, ale ostatnio z tymi "faworytami" bywało bardzo przygnębiająco. Polacy prowadzą 19.16

11.36 Polacy są 7 punktów od ćwierćfinału. 14:12

11.32 Mariusz Prudel w mówił, że nie można porównywać ich dyscypliny z siatkówką w hali. To- według niego, zupełnie inne dyscypliny. Nie zamierzymy się kłócić, ale nie mielibyśmy nic przeciwko, by i jedni i drudzy uraczyli nas medalami. 

11.30 Relacja dostała ogon, bo musiałem nadzorować naprawę lodówki. Na ten czas Polacy przegrywają 8:9 w drugim secie.

11.19 Polacy prowadzą 19:17. Są 2 punkty od zwycięstwa w secie. 

11.12 Fijałek i Prudel są na najlepszej drodze do zwycięstwa seta 14:11

11.08 Po gorszym początku Fijałek i Prudel przejmują kontrolę nad setem i prowadzą 11:6

środa, 01 sierpnia 2012

 

Rozpoczynam dopiero relację z 6 dnia Igrzysk Olimpijskich. Dnia, w któym wciąż błagalnie oczekujemy na objawienie medalowe. Póki co warto odnotować dobre starty naszych siatkarzy plażowych i awans do 1/8 finału, oraz dobre 4 miejsce Przemka Miarczyńskiego w żeglarskiej klasie RS-X.

16.50 Z braku sukcesów Polaków rozrywki dostarczają nam dziennikarze TVP. Sylwia Dekiert nie zauważyła, że Polak otarł się o podium i doszusował na metę z czwartym wynikiem. 

16.40 Ależ było blisko! Polak miał kapitalny początek. Prowadził o 0.71 sekundy nad liderującym Włochem, ale druga część dystansu dużo wolniejsza i ostatecznie Polak jest na jakże nielubianym przez nas czwartym miejscu. Było tak blisko! Po raz kolejny dzisiaj!Tym bardziej, że Słoweniec Kauzer łapie 2 sekundy karne. Dwa momenty wolniejszego przejazdu nie pozwoliły Polakowi zdobyć medalu. 

16.37 93.43!!!! Ależ kapitalnie. Teraz Polak. Będzie bardzo ciężko. rzech rywali kapitalne czasy!

16.35 Daniele Molmenti a potem nasz Mateusz! Ależ szybko sunie Włoch. Polak musi przepłynąć idealnie, by liczyć się w walce o medale.

16.32 Niemiec również kapitalnie! Tylko 14 setnych gorzej od Czecha i ich wyprzedzić będzie niezwykle ciężko. 

16.28 To Marek Jóźwik komentuje kajakarstwo górskie? Refleks ma imponujący. Togijczyk zdążył minąć chyba z pięć bramek po karze 50 sekund, a Jóźwik tego nie dojrzał. Prowadzi Czech Kradilek, który na nasze nieszczęście popłynął dziś najszybciej i znacznie utrudnił pozostałym walkę o medale. Ach te pepiczki. 

16.20 Kajakarze górscy rozpoczęli walkę o medale. Liczymy na drugi dla Polaków krążek. Kiedyś w końcu trzeba go zdobyć.

16.18 No i niestety. Aleksandra Socha odpadła w 1/8 finału i tak oto dołączyła do kolegów i koleżanek, których nie ma już w Igrzyskach. A może powtórzy się sytuacja z zimowych Igrzysk w Vancouver, gdzie Polscy panczeniści bardzo słabo sobie radzili, by na koniec drużynowo nasze fantastyczne dziewczyny zdobyły brąz. 

16.02 Tymczasem na macie melduje się Aleksandra Socha. Ciężko cokolwiek napisać, skoro wszyscy nasi reprezentanci szermierki odpadli w pierwszych rundach w fatalnym stylu. Może do pięciu razy sztuka?

15.59 Za 15 minut rozpoczyna się finał męskich jedynek w kajakarstwie górskim. Liczymy na medal kapitalnego Mateusza Polaczyka. Polak w półfinale uplasował się na znakomitym drugim miejscu. O tym że Polak może popłynąć szybciej niech świadczy jeden poważny błąd, na którym Polak stracił co najmniej dwie sekundy. Jeśli popłynie tak jak w ostatnio w półfinale i wyeliminuje ten błąd- zdobędzie medal.

15.33 Byliśmy o krok od badmingtonowego raju. Polacy urwali po secie pierwszej i drugiej  parze świata. Jeśli przegrywać, to tylko w takim stylu. Wielkie brawa.

15.30 Nie tak się to miało zakończyć. Była już lotka meczowa dla Polaków, mieliśmy szansę w górze. Nie udało się. To Chińczycy wchodzą dalej i walczą o medale. Wielka szkoda

15.29 Nadia się myli. Chińczycy obejmują prowadzenie. Lotka meczowa. Trzeba wybronić.

15.27 Ależ emocje. Musimy dać radę. Jeszcze jeden punkt do odrobienia. MYLĄ SIĘ CHIŃCZYCY!!!!! PO 20!!!!!!!!!

15.25 "Jest ku*wa!" Nadia Zięba po zdobyciu punktu. Oni mają charakter. Niesamowicie!

15.23 Najgorszy scenariusz!!! Chińczycy objęli prowadzenie. Sa blisko końca. Oby jednak stał się jakiś cud. 18:17 dla Chińczyków

15.21 Nie starając się ujmować partnerce Jin Ma, odnoszę wrażenie, że jest dużo słabszym ogniwem tej pary. Nasi stracili 3 punkty z rzędu. Źle się  dzieje. Remis.

15.20 Oddaliśmy wygrany punkt. Byłoby 4 przewagi, a tak wciąż wielkie nerwy

15.19 7 punktów do półfinału. Niech to się skończy szczęśliwie

15.18 Chińczyk wyrzuca w aut! 9 ounktów od półfinału!!!

15.16 Na przerwę nasz mikst schodzi z przewagą dwóch punktów. 11:9 dla naszych i 10 punktów do strefy medalowej!

15.14 Ależ oni są dzielni. Prowadzimy 9:7. Polacy przełamują bariery, walczą jak równy z równym z 2 parą na świecie.

15.12 Jest 8:5 dla naszych. Coraz bliżej wielkiej sensacji. Oby nie zapeszyć.

15.10 Nadia jest bardzo zmęczona! Ale nasi prowadzą 5:3. Piękny mecz.

15.09 Jest po 3. Potem kapitakna wymiana i nasi prowadzą 4:3!

15.07 Nasi prowadzą 2:0. Dobry początek. 

15.05 Planowo Chińczycy wygrali drugiego seta. Teraz trzeba się wznieść na wyżyny umiejętności, by osiągnąć strefę medalową. Jesteśmy już bardzo blisko, a jednocześnie tak daleko. Ważny początek tego seta. Nie możemy znowu dać Chińczykom uciec

15.01 Powoli musimy szykować się do następnego seta, choć nasi starają się urywać punkty. 4 z rzędu dla naszych i 13:17

14.58 Wracamy do badmingtona, nasz mikst przegrywa 9:14. Chińczycy wzięli się do roboty.

14.53 Mateusz Polaczyk jest w finale kajakarstwa górskiego. Świetnie technicznie, w dodatku szybko. Polak prowadzi!!!!

14.49 Chen Su i Jin Ma zaczęli bardzo mocno drugiego seta. Prowadzą 4:2 

14.45 Kapitalnie to wygląda! Zięba i Mateusiak wygrali pierwszego seta. Jeśli wytrzymają kondycyjnie, powinni zejść zwycięsko.

14.44 Jest 20:18. Musimy to wygrać bez horroru. Już 20:19. Trzeba teraz to zakończyć!!!

14.43 Trzeba to zakończyć! 19:16 dla naszych. Wygrywamy z drugą drużyną świata

14.42 Nasi wychhodzą na prowadzenie! Kapitalnie

14.40 Nasi grają technicznie, w środek. Jest 15:16. Trzeba walczyć.

14.38 10:12 przegrywa nasz mikst. Po minie Nadii widać, że jest bardzo zmęczona.  

14.30 Nasz mikst badmingtonowy rozpoczął fazę pucharową. Na razie 6:5 dla naszych. Polacy wyglądają dobrze, choć faworyzowani Chińczycy tanio skóry nie sprzedadzą.

 
1 , 2
Zakładki:
Tagi